Naše prodejna

Adresa Jaromírova 3, Praha 2
Otevírací doba Po - Pá: 11:00 - 19:00
Sobota: 14:00 - 18:00
Telefon +420 601 354 333
Email info@deskove-hry.com
Mapa

Bizzarie

Úvod > Společenské hry > Rodinné hry > Bizzarie

Bizzarie Bizzarie

Parametry

Věk od 18 let
Počet hráčů 2 - 8 hráčů
Jazyk hry Bez textu 
Jazyk návodu CS EN 
Autor hry Jiří Mikoláš
Komunikace 5/5
Strategie 2/5
Náhoda 3/5
Náročnost 2/5

Nákup

Sklad Skladem
Kód PGJM1001
Prodejní cena 483,- Kč
Půjčovné 1 den119,- Kč
1 týden149,- Kč
3 týdny230,- Kč
nebo v rámci předplatného zdarma

Počet kusů

Popis produktu

Bizzarie je velmi povedená hra českého autora Jirky Mikoláše. Tentokrát je hra kreativní, trochu psychologická a hlavně hodně zábavná. Pomáhá rozvíjet tvořivost, fantazii a empatii.

Představte si pohádkovou zemi. V této zemi žije král, který poklidně vládne a bezstarostně usíná dokud se nedozví o podivných stvořeních v jeho Severním lese. Co jsou zač ty podivné obludy? Budou usilovat o královský trůn, jsou nebezpečné? Nemůžu spát, nemůžu jíst, myšlenky na obludy mne sžírají... Kdo o nich něco zjistí, tomu se jak jinak než královsky odměním!

Na začátku hry Bizzarie si hráči připraví bílé papíry a na ně sestaví několik obličejů oblud pomocí dílků s očima a pusami. K obličejům hráči dokreslí fixou těla, které chtějí. Tyto obludy představují tu podivínskou chátru ze Severního lesa. Jak hráči záhy zjistí, obludy jsou nakonec docela mírumilovná a přátelská stvoření. Jediné co opravdu mají rádi je sledování večerních zpráv na TVB. Jakmile zprávy skončí, obludy se většinou neudrží a vehementně diskutují o tom, co právě viděli.

Hráči se vtělí do oblud. Představí si, že coby obludy slyšeli televizní událost a potřebují na ni reagovat. Obludám přikreslí komiksovou bublinu a do té napíší libovolnou reakci na přečtenou událost. Následně si vylosují jednu speciální otázku, která prověří, jak moc obludám rozumějí. Otázka se vždy ptá, která z oblud je nejvíce „taková a maková“. Hráči se podívají na obludy a hledají mezi nimi podle toho jak vypadají a co říkají, tu „nejtakovější a nejmakovější“. Své tipy si poté poznamenají do připravené tabulky a na závěr kola je vyhodnotí. Čím více se na svých tipech shodnou se svými spoluhráči, tím více bodů získají.

Protože se obludám postupně v průběhu herních kol vyvíjí charakter, je hra tak trochu psychologická. Lehce kreativní, protože hráči kreslí a během hry obludy ještě dokreslují a vylepšují. Hodně zábavná, protože vzniká mnoho komických situací a hra obsahuje sadu otázek pro děti, teenagery, zhýralce i intelektuály.

Hra obsahuje:

- 60 karet příběhů

- 20 karet otázek

- 2 aršíky s částmi obličejů

- 10ti stěnou kostku

- 2 fixy

- přehledná pravidla

Komentáře

Podobné produkty