Naše prodejna

Adresa Jaromírova 3, Praha 2
Otevírací doba Po - Pá: 11:00 - 19:00
Sobota: 14:00 - 18:00
Telefon +420 601 354 333
Email info@deskove-hry.com
Mapa

Aristoocrazy

Úvod > Společenské hry > Rodinné hry > Aristoocrazy

Aristoocrazy Aristoocrazy

Parametry

Věk od 12 let
Počet hráčů 2 - 4 hráči
Jazyk hry CS 
Jazyk návodu CS SK 
Autor hry Jiří Mikoláš
Komunikace 3/5
Strategie 3/5
Náhoda 3/5
Náročnost 3/5

Nákup

Sklad Není skladem
Kód PGJG1007
Prodejní cena 576,- Kč
Půjčovné 1 den119,- Kč
1 týden149,- Kč
3 týdny230,- Kč
nebo v rámci předplatného zdarma

Popis produktu

Aristoocrazy je vtipná a zábavná společenská hra od českého tvůrce her Jirky Mikoláše. Ve hře budete mít na starosti šlechtický rod, lačnící po moci a slávě, který se snaží zabezpečit na další generace. 

Jak už to tak ve středověku bývalo, vznešené šlechtické rody se neustále snažily získat větší vliv a moc. Rody se rozpínaly a kromě bojů a šarvátek využívaly také sňatků a spojenectví. Pro středověk bylo typické i množství podivínských osobností. Otázkou je, kde se ti šílenci ve středověku v takovém počtu vzali? Většinou byla na vině rodová degenerace. Těžko, přetěžko se vedou války, vyhrožuje či vyznává láska, pokud je vojevůdce prostomyslný nebo co hůř, úplně pomatený… Vy povedete svůj rod k nehynoucí slávě, a budete se snažit ze schopností svých postav, ať už budou jakékoliv, vytěžit maximum tak, aby se Váš rod zapsal do dějin a získal přízeň panovníka…

Každý hráč bude mít k dispozici až 10 unikátních postav svého rodu. Začíná však s jedním párem šlechticů a během hry další postavy získává, jen když se mu narodí děti. Každá postava má specifické vlastnosti a děti těchto postav je dědí. Když se potkají postavy, které jsou si příbuzensky moc blízké, vzniká velké riziko, že se dítě narodí trochu jiné. Když takové dítě dospěje, potřebujete jej využít pro budování svého panství a případně pro válečné tažení, nicméně když bude úplně troubovité, moc vám nepomůže.

V průběhu hry spolu budou hráči soupeřit o dobytí neutrálních území či území svých oponentů. K tomu budou využívat schopnosti svých postav. Každá z postav má tři typy schopností, které pomáhají buď získávat vítězné body či útočit na ostatní postavy. Ve hře nalezneme devět rozličných schopností, které jsou zde reprezentovány žetony. Když dojde ke svazku mezi mužskou a ženskou postavou hry, do hry se tak narodí nová postava, která podědí schopnosti rodičů.

Hra trvá 12 kol a na konci každého z nich se vyhodnocují podmínky vítězství daného kola. Hráči se tak pokoušejí vybalancovat své akce- pohybují se na herním plánu, útočí, využívají své schopnosti a snaží se splnit podmínky na kartě, která je pro dané kolo platná. Hráč, který splní cíle daného kola nejlépe je odměněn vítěznými body či speciálními akčními kartami, které mu mohou v budoucnu pomoci z určitých situací. Hráč s nejvíce vítěznými body po posledním kole vítězí.

Aristoocrazy je humorná a zábavná hra o středověku, která potěší celou rodinu. Hra má bohaté strategické možnosti, které však jsou ruku v ruce s humorem a komunikací hráčů. Zažijte středověkou komedii a bavte se s Aristoocrazy.

Hra obsahuje:

- 1 hrací plán

- 288 kartonových žetonů

- 80 červených plastových žetonů

- 30 zlatých plastových žetonů

- 40 karet postav

- 40 karet událostí

- 39 akčních karet

- 1 karta začínajícího hráče

- 3 klasické hrací kostky

- 3 speciální hrací kostky

- 4 zástěny

- pravidla 

Komentáře

Podobné produkty

Cargo Noir 1 029,- Kč